Modliszki – żywa lekcja przyrody

modliszkimm

Po raz kolejny gościliśmy w naszej Szkole prywatnego kolekcjonera egzotycznych zwierząt. Tym razem mieliśmy okazję podziwiać niezwykłe okazy modliszek. Zobaczyliśmy Hierodula membranacea – modliszkę zieloną, żyjącą w południowych Indiach, Creobroter gemmatus – modliszkę oczkową pochodzącą z Wietnamu, Hymenopus coronatus- modliszkę storczykową żyjącą w lasach deszczowych Azji, Phyllocrania paradoxa – modliszkę liściogłową pochodzącą z Afryki.

Jak zawsze dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tych drapieżnych owadach  – modliszkach,którym kanibalizm nie jest obcy… albo skąd pochodzi ich nazwa –  ich pozycja przypomina osobę ze złożonymi rękami do modlitwy. 

niepodleglosc

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, to wyjątkowe wydarzenie, które świętowaliśmy w naszej Szkole Montessori przez cały tydzień. Było dużo rozmów, ...
Więcej ...
szkoła brazowa

BRĄZOWA SZKOŁA – jesień 2018

Wyjątkowy czas. 4 dni nauki i zabawy uczniów klas: 4 i 5 Szkoły Montessori w Rzeszowie ...
Więcej ...
brazowa szkola

Złota jesień – wycieczki

Piękna złota jesień :) Łapiemy słońce na szkolnych leśnych wycieczkach i poznajemy świat eksperymentując i doświadczając ...
Więcej ...
sztuka

Sztuka – czyli coś co bardzo lubimy

Zbliżając się do końca roku szkolnego wytchnienia szukaliśmy w sztuce. Wyjechaliśmy do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl "Kopciuszek", podziwialiśmy ...
Więcej ...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.