100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

niepodleglosc

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, to wyjątkowe wydarzenie, które świętowaliśmy w naszej Szkole Montessori przez cały tydzień. 
Było dużo rozmów, dużo przemyśleń i pytań…było wiele pięknych działań patriotycznych. Już w poniedziałek w naszym szkolnym ogrodzie powstała biało-czerwona flaga ułożona w 100. Kolejne dni przyniosły ze sobą dyktando o Polsce walczącej, quiz wiedzy historycznej, wywiady na temat niepodległości, szkolne projekty plastyczne i rodzinny konkurs plastyczny, polsko-angielską prezentację z podkładem muzycznym najpiękniejszej muzyki patriotycznej, która wyświetlana była w holu szkoły i witała wszystkich odwiedzających szkołę. Nie zapomnieliśmy o grobach żołnierzy, którzy swoje życie oddali dla naszej niepodległej Polski. Symbolicznie na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę posadziliśmy w szkolnym ogrodzie, drzewko wolności 🙂 
Finałem naszego patriotycznego świętowania była piękna akademia o Polsce walczącej o niepodległość, której gośćmi honorowymi byli: historyk Uniwersytetu Rzeszowskiego i dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej. 

 

935x385

Życzenia na nowy rok szkolny

Drodzy Uczniowie rozwijajcie swoje skrzydła, szukajcie nowych dróg!!! Cudownego roku szkolnego 2020/2021!!! Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Montessori ...
Więcej ...
niepodleglosc

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, to wyjątkowe wydarzenie, które świętowaliśmy w naszej Szkole Montessori przez cały tydzień. Było dużo rozmów, ...
Więcej ...
szkoła brazowa

BRĄZOWA SZKOŁA – jesień 2018

Wyjątkowy czas. 4 dni nauki i zabawy uczniów klas: 4 i 5 Szkoły Montessori w Rzeszowie ...
Więcej ...
brazowa szkola

Złota jesień – wycieczki

Piękna złota jesień :) Łapiemy słońce na szkolnych leśnych wycieczkach i poznajemy świat eksperymentując i doświadczając ...
Więcej ...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.