Kadra

_W5A5252

Nauczyciele pracujący w naszej szkole to nauczyciele montessoriańscy, legitymujący się stosownymi dyplomami i certyfikatami. Ponadto wszyscy nauczyciele pracujący w naszej szkole posiadają niezbędne, wymagane polskim prawem kwalifikacje do wykonywania powierzonych im zadań. 

„Odkryliśmy, że edukacja nie jest czymś, co robi nauczyciel, ale że jest to naturalny proces rozwijający się spontanicznie w istocie ludzkiej. Nie jest nabywany przez słuchanie słów, ale dzięki doświadczeniom nabywanym przez dziecko w otoczeniu.”
dr Maria Montessori

 

H2

Agnieszka Krzywdzik – dyrektor Szkoły

Jestem absolwentką studiów administracyjnych i  studiów podyplomowych z zarządzania instytucją oświatową. Ponadto ukończyłam liczne kursy z zakresu edukacji Montessori prowadzone przez Polski Instytut Montessori, Polskie Stowarzyszenie Montessori inne placówki szkoleniowe.

Od 13 lat wraz z Jadzią prowadzimy pierwsze w Rzeszowie Niepubliczne Przedszkole Montessori „Chatka Puchatka”, które zainspirowało nas do podjęcia kolejnego wyzwania -utworzenia Szkoły Podstawowej Montessori w Rzeszowie. 

Maria Montessori to osoba, która zmieniła moje postrzeganie edukacji o 180 stopni, zobaczyłam i doświadczyłam uczenia się i nauczania w sposób całkowicie odmienny od tego co znałam. Ta fascynacja trwa do dzisiaj i sprawia, że praca stała się pasją. 

Jadwiga Krzywdzik – dyrektor Szkoły

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Rzeszowskim i studiów z zakresu zarządzania. Zafascynowana pedagogiką Montessori ukończyłam liczne kursy i szkolenia prowadzone między innymi przez Polski Instytut Montessori, Polskie Stowarzyszenie Montessori i inne instytucje. Jestem nauczycielem Montessori, a także certyfikowanym trenerem metody wychowania bez porażek dr Thomasa Gordona. 

Od 13 lat prowadzę  wraz z Agnieszką pierwsze w Rzeszowie Niepubliczne Przedszkole Montessori „Chatka Puchatka”, a od trzech latach razem tworzymy pierwszą na Podkarpaciu Niepubliczną Szkołę Podstawową Montessori w Rzeszowie. 

Moim zdaniem pod słowem Montessori nie kryje się tylko pedagogika, dla mnie to filozofia życiowa, sposób na życie, podejście do drugiego człowieka zarówno dużego jak i małego oparte na szacunku, zaufaniu, trosce, akceptacji i miłości. Dzięki Marii Montessori w moim życiu dokonała się rewolucja, która przyniosła  i przynosi mi wiele radości, satysfakcji i wyzwań.   

 

H2

Agnieszka Bobecka – wychowawca klasy E – II etap edukacyjny, nauczyciel Montessori

Jestem absolwentką Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej z Pracą Socjalną i Terapii Pedagogicznej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ukończyłam również studia podyplomowe z Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej oraz pełny kurs przedszkolny i szkolny w Polskim Instytucie Montessori.

Uczestniczyłam również w terapii grupowej z dziećmi, prowadzonej metodą Weroniki Sherborne oraz byłam wieloletnim animatorem, prowadząc cotygodniowe i wakacyjne spotkania z dziećmi i młodzieżą.

Praca w Szkole Montessori daje mi ogromną satysfakcję i możliwość ciągłego rozwoju. Metoda ta wciąż mobilizuje mnie, jako nauczyciela, do poszukiwania nowych rozwiązań, pobudza kreatywne myślenie i pozwala na empatyczne i indywidualne podejście do każdego dziecka. Moim celem jest stworzyć uczniom takie warunki, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i zdolności, wykorzystując w pełni swój potencjał i możliwości.

 

H2

Natalia Sołtys – wychowawca klasy D – II etap edukacyjny, nauczyciel Montessori, nauczyciel języka polskiego

Ukończyłam Uniwersytet Rzeszowski na kierunku filologia polska. Z zawodu jestem nauczycielem języka polskiego, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Jestem również certyfikowanym montessoriańskim nauczycielem z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – Polski Instytut Montessori. 

Kilka lat temu pierwszy raz zetknęłam się z metodą Marii Montessori. Pamiętam dzieci krzątające się z zapałem i iskrą w oku wokół rozłożonych pomocy. Pamiętam też, jak ogromne zrobiło to na mnie wrażenie. Dziś ta metoda to nie tylko praca – to pasja i to, co kocham. Maria Montessori wierzyła, że dzieci mają w sobie moc do tworzenia rzeczy niemożliwych – obserwuję to na co dzień i wiem, że to prawda!

 

H2

Renata Knutel – wychowawca klasy B, nauczyciel Montessori

Jestem absolwentką studiów z Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej  z Pracą Socjalną zrealizowanych na wydziale Pedagogiczno- Artystycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu Edukacji Wczesnoszkolnej  z Przedszkolną oraz Terapii Pedagogicznej. Ukończyłam ponadto roczny kurs edukacji przedszkolnej Montessori, a następni  kurs Wczesnoszkolnej Edukacji Montessori w Polskim Instytucie Montessori jak również szkolenia  I-go stopnia z Terapii integracji sensorycznej, II poziom szkolenia Ruchu Rozwijającego wg. W. Sherborne prowadzone przez M. Bogdanowicz oraz wiele innych.

 Kontakt z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji zawodowej.
W pedagogice Marii Montessori najbardziej cenię sobie indywidualny kontakt z dzieckiem, radość ze wspólnego odkrywania świata i pokonywania kolejnych wyzwań. Niesamowitym doświadczeniem jest dla mnie obserwacja dzieci, które pracują dla samej radości pracowania oraz poczucia odkrywania „czegoś”, dzięki czemu uczą się samodzielności w myśleniu i działaniu. Każdego dnia jestem świadkiem jak dziecko jest „budowniczym samego siebie”. 

 Anna Pęcak – wychowawca klasy A, nauczyciel Montessori

Dorota Lesiak – wychowawca klasy A, nauczyciel Montessori

Magdalena Gołtowska – wychowawca klasy A 

Aleksandra Purgacz – wychowawca klasy B, nauczyciel Montessori

Elżbieta Pich – wychowawca klasy B, nauczyciel Montessori

Joanna Nowojewska – wychowawca klasy C, nauczyciel Montessori 

Gabriela Pałys – wychowawca klasy C, nauczyciel Montessori i nauczyciel historii

Natalia Rusin Tyburczyn – wychowawca klasa C, nauczyciel Montessori 

 

Poza wychowawcami, zajęcia z dziećmi prowadzą nauczyciele specjaliści od poszczególnych przedmiotów.

Barbara Jakubiec – nauczyciel języka angielskiego

Anna Bochenek Najda- nauczyciel języka angielskiego

Anita Drużkowska – nauczyciel języka angielskiego 

Lucjan Wołoszyn – nauczyciel języka angielskiego 

Bożena Gacek – nauczyciel wspomagający

Sabina Kwiatkowska – nauczyciel wspomagający

Monika Kaczmarska – nauczyciel wspomagający

Paweł Wiśniewski – nauczyciel wspomagający 

Matematyka – Przemysław Kalandyk

Przyroda i geografia – Dawid Adamski

Biologia – Agnieszka Bobecka

Język hiszpański – Roberto Martinez

Język francuski – Dominika Medrygal

Plastyka i technika – Małgorzata Stopyra

Muzyka – Kamil Niemiec

Wychowanie fizyczne – Tomasz Sarna

Ks. Mirosław Kardaś – nauczyciel religii

Ks. Krzysztof Szot – nauczyciel religii

Aleksandra Karlik – sekretariat

niepodleglosc

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, to wyjątkowe wydarzenie, które świętowaliśmy w naszej Szkole Montessori przez cały tydzień. Było dużo rozmów, ...
Więcej ...
szkoła brazowa

BRĄZOWA SZKOŁA – jesień 2018

Wyjątkowy czas. 4 dni nauki i zabawy uczniów klas: 4 i 5 Szkoły Montessori w Rzeszowie ...
Więcej ...
brazowa szkola

Złota jesień – wycieczki

Piękna złota jesień :) Łapiemy słońce na szkolnych leśnych wycieczkach i poznajemy świat eksperymentując i doświadczając ...
Więcej ...
sztuka

Sztuka – czyli coś co bardzo lubimy

Zbliżając się do końca roku szkolnego wytchnienia szukaliśmy w sztuce. Wyjechaliśmy do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl "Kopciuszek", podziwialiśmy ...
Więcej ...