Misja szkoły

D2

Misją naszej Szkoły jest pomoc każdemu dziecku w jak najpełniejszym rozwoju intelektualnym, społecznym, emocjonalnym, duchowym i fizycznym. Każdego dnia dokładamy starań, aby budzić w dzieciach entuzjazm do nauki, pasję do poznawania świata i siebie.

Dla nas edukacja Montessori, to nie tylko metoda, pedagogika, czy filozofia, to przede wszystkim sposób podejścia do drugiego człowieka, zarówno małego jak i dużego, to sposób na szczęście. 

Celem naszej pracy jest przygotowanie naszych uczniów do przyjęcia odpowiedzialności za siebie i otoczenie, do niezależności w myśleniu i samodzielności w działaniu, pozytywnym patrzeniu na drugiego człowieka i miłości do świata. Pragniemy, aby nasze dzieci były szczęśliwe, akceptowały siebie i innych bez porównywania się i rywalizacji.

sztuka

Sztuka – czyli coś co bardzo lubimy

Zbliżając się do końca roku szkolnego wytchnienia szukaliśmy w sztuce. Wyjechaliśmy do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl "Kopciuszek", podziwialiśmy ...
Więcej ...
motyle

Wiosna – nowe życie

Obserwacja i pielęgnacja, choć nie taka prosta jak mogłoby się wydawać... czas....i stało się... gąsienice zmieniły się w egzotyczne motyle ...
Więcej ...
t

Szkolna wycieczka – ZAKOPANE

Trzydniowa szkolna wycieczka do Zakopanego. Góry, słońce, wiatr we włosach:))) Niepowtarzalne wrażenia ...
Więcej ...
bazyliszek

„Bazyliszek”

Uczniowie 4 klasy Szkoły Montessori w Rzeszowie wystawili spektakl "Bazyliszek" Wandy Chotomskiej. Było pięknie ...
Więcej ...