O nas

_W6A9155

„To nie wiedza, ale sposób w jaki dzieci się uczą, zadecyduje kim będą i jak poradzą sobie w życiu”
dr. Paul Epstein

Podążając za myślą Marii Montessori stworzyłyśmy szkołę wolną od ograniczeń jakie narzuca szkoła konwencjonalna, szkołę budzącą w dzieciach entuzjazm do nauki, a jednocześnie budującą poczucie własnej wartości, otwartość i wrażliwość na ludzi i otoczenie. Nasze doświadczenia pokazały, że dzieci mają ogromną ciekawość świata, dlaczego  więc zamykać, czy uchylać te drzwi do nauki i poznania świata? W naszej Szkole Montessori otwieramy je na oścież!

Szkoła Montessori jest spełnieniem naszych marzeń i wynikiem wielu doświadczeń, rozmów, konsultacji, obserwacji innych placówek montessoriańskich, a także kontynuacją naszej ponad 10-letniej montessoriańskiej pracy pedagogicznej w Niepublicznym Przedszkolu Montessori „Chatka Puchatka”.

Pedagogika Montessori sprawdza się na całym świecie i nasza misją jest przeniesienie tej najlepszej, sprawdzonej już przez ponad 100 lat praktyki, do Rzeszowa. Wierzymy, że dzieci  po edukacji montessoriańskiej realizują swoje marzenia, wierzą w siebie, mają silny kręgosłup moralny, potrafią współpracować z innymi, przez co dobrze radzą sobie zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Są po prostu szczęśliwymi i spełnionymi ludźmi i to jest cel naszej pracy, który przyświeca nam każdego dnia. 

Agnieszka Krzywdzik i Jadwiga Krzywdzik

 

t

Szkolna wycieczka – ZAKOPANE

Trzydniowa szkolna wycieczka do Zakopanego. Góry, słońce, wiatr we włosach:))) Niepowtarzalne wrażenia ...
Więcej ...
bazyliszek

„Bazyliszek”

Uczniowie 4 klasy Szkoły Montessori w Rzeszowie wystawili spektakl "Bazyliszek" Wandy Chotomskiej. Było pięknie ...
Więcej ...
30223351_627178760961797_1404624432_o

Niezwykłe życie chrabąszcz

Kolejna żywa lekcja przyrody. Tym razem wraz z P. Krzysztofem - prywatnym kolekcjonerem egzotycznych zwierząt, podziwialiśmy i uczyliśmy się o ...
Więcej ...
fizyka

Warsztaty z fizyki

Dzięki takiej formie nauki nawet najtrudniejsze zagadnienia stają się przystępne i łatwiej zrozumiałe dla dzieci :) Tym razem warsztaty dotyczyły ...
Więcej ...